Bitcny Coin Nedir?

 

Kripto paranın ve dijital varlıkların ortaya çıkması bu çağda yeni olabilir; ancak bunların ardındaki fikir insanlık kadar eskidir. Daha hızlı, daha kolay ve daha iyi ödemeler için tercih edilen kripto para birimlerinden biridir. BitCNY (BITCNY) çok iyi bilinen bir kripto para birimi değildir ancak hızla gelişmeye devam eder.

 

Bitcny (BITCNY) Nedir?

BitCNY, Çin Yuanına sabitlenmiş olan BitShares blok zincirini temel alan dağıtılmış bir kripto para birimidir. bitCNY bir altcoin değildir .Daha ziyade piyasada (Çin Yuanına) sabitlenmiş bir varlıktır. Jeton, gerçek dünya varlıklarının fiyatını takip etmek için tasarlanmış finansal araçlar olarak hizmet vermektedir .

Piyasada fiyat artışları düzenli değildir. Jeton, saptadığı varlığın piyasa fiyatını (Çin Yuanı) dengelemeyi amaçlamaktadır. BitCNY’nin talebi, jetonun Çin Yuanı ile aynı satın alma gücünü elde etmesini isteyen kullanıcılardan kaynaklanır. Özetle, bitCNY bir Çin Yuanına eşdeğer BitShares (BTS) miktarını temsil eden bir işarettir.

 

Piyasaya Tespit Edilen Dijital Varlıklar Olarak BitCNY

Piyasada sabitlenmiş kripto para birimleri, Smart Coils’in benzersiz kategorisine girer. Akıllı bobinlerin, sabitledikleri fiat para biriminin fiyatını yakından takip etmelerini sağlamak için, fiat para birimlerinin fiyat tahminine dayalı olarak BitShares tarafından yaratıldılar. Doğal olarak, bu jetonlar, aldıkları para veya varlıkların gerçek alım satım fiyatlarını takip ederler. Bu nedenle ani fiyat enflasyonu ve deflasyon hemen hemen imkansızdır.

 

BITCNY’nin Güncel Fiyatı ve Tarihçesi

Piyasada sabit tutulan varlıklara bakıldığında BitCNY (BITCNY) beklendiği gibi performans gösteriyor. Ticaret fiyatı Eylül 2014’te 0,16 $ (USD) seviyesinden başlamıştır. Token 0,691 USD (USD) seviyesinde işlem görmektedir. Piyasa değeri ancak 75.046 $ ‘dan başlayan dolar (USD)’ dan 68.2 milyon $ ‘a (USD) yükseldi.

Jeton, 8 Kasım 2015 tarihinde 15.2 dolar olan 24 saatin en yüksek seviyesi olan 24 saatin en yüksek seviyesini 1.29 dolara, sonraki 36 saatte ise 0.15 dolara yükseldi..

Piyasadaki sabit kıymetler, diğer dijital paralar gibi ani fiyat artışlarına yönelmez. Bununla birlikte, saptadıkları varlığın fiyatını takip ederler. BITCNY’ye yapılan bir yatırım, Çin Yuanının geleceğine yatırım anlamına gelir; büyüyen Çin ekonomisini göz önünde bulundurmak gerekir.

Bitcny satın almak oldukça kolay. Güvenilir ve sabitlenmiş olan kripto para birimleri arasında yer alan Bitcny sayesinde kişiler karlı yatırımlarda bulunma imkanına sahip oluyor.

 

Bitcoin Madenciliği Hakkında

Geleneksel olarak kullanılan yasal paralarda hükümet istediği zaman çok daha fazla para basma hakkına sahip. Fakat Bitcoin sisteminde paralar basılı değil. Dünya çapında yer alan bilgisayarların rekabete girmeleri sonucunda coin kazması ile elde edilir. Kişiler ağ üzerinden birbirlerine Bitcoin gönderir. ancak bu işlemlerin kayıtları tutulmadığında hiç kimse alıp verildiğini kontrol edemez. Bitcoin ağı sayesinde yapılan tüm finansal işlemler blok denilen listelerde toplanır. Madenciler ise tüm işlemleri yazma görevindedir.