Dekorasyon Dünyası

Günümüzde çığ gibi büyüyen ve hemen hemen herkesin bir şekilde yapmış olduğu dekorasyon fikri kulağa pek hoş geliyor. Evinizi, dolabınızı, bisikletinizi ve hatta telefon kılıfınızı bile dekore etmek sizin elinizde. Çoğu insan günlük hayatta fark etmeden bir şeyleri dekore ediyor olsa da bu işten zevk alan ve dekore etmekten hoşlanan hatta bunu iş haline getirmiş pek çok insan var çevremizde.

Misafirlerinize mükemmel bir sofra hazırlarken yemek masanızı, yeni koltuklarınızı salonunuza sığdırmaya çalışırken oturma odanızı, sabah ne giyeceğinize karar verirken kendinizi dekore ediyorsunuz. Gün içinde ne yaptığımızı fark etmesek bile dekorasyon bizi mutlu ediyor ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi bile. Sizde günlük hayatın sıkıcılığının ve içimizde bulunan dünyanın hali hazır düzeninden sıyrılıp kendi dünyanızı yansıtacak bir şeyler yaratmaya dekore ederek başlayabilirsiniz.

Dekorasyon Dünyası

Bugün sadece dekorasyon için satış yapan birçok süper market, internette çok farklı ve değişik tarzlarda dekorasyon fikirleri var. Her sene bu fikirler üzerine farklı tarzlar moda oluyor. Retro, klasik, vintage ve daha fazlası. Modaya ayak uydurmak ve her geçen gün dekore ettiğimiz alanları modaya uygun halde değiştirmek elbette ki imkansıza yakın. Dekorasyon yaparken modaya ayak uydurmanın yanı sıra kendimizi iyi hissedeceğimiz ve memnun kalacağınız alanlar yaratmak, kendinizden bir şeyler katarak oluşturduğunuz her parça içinize sinecek ve sizi rahat ettirecektir.

İnternet üzerinden birçok ağ üzerinden dekorasyon fikirleri yayılıyor. Hatta sadece bu amaç için kullanılan sosyal medya hesapları, bloglar, fikir alışverişi yapabileceğiniz birçok insan var. Dekorasyon malzemelerini satın almaktan çok elinizdeki pek çok eşyayı baştan yaratabileceğiniz ‘’Do It Yourself’’ yani kendin yap çalışmaları da çok yaygın bir şekilde hemen hemen her alanda karşımıza çıkıyor.

Sizde bir şeyler oluşturmak, belki bir odada, bir çekmecede, telefonunuzda, aklınıza gelebilecek her türlü şeyde kendinizi yansıtacak çalışmalar yapabilir, kim bilir kendinizi geliştirip bunu bir iş haline getirebilirsiniz bile. Bu renkli, çeşitli fikirler, çok geniş bir mecra olan dekorasyon dünyası size de kapılarını sonuna kadar açmış bekliyor olabilir.

Etiketler: