Mağaza İçi Dekorasyonda Ahşap Tasarım

Mağaza dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan ahşap detayları, mağazaların sade ve hoş görünmelerini sağlar. Ahşaptan yapılan tasarımlar doğal halleri ile kullanılabileceği gibi değişik renkler ile boyanarak da kullanılabilirler. Bu sayede mağazaları sıkıcı ve geleneksel havadan kurtarıp, modern bir görünüme kavuşturmak mümkündür.

Ahşap tasarımları oluştururken geometrik şekillerden faydalanılabilir. Özellikle ahşaptan elde edilen, değişik geometrik şekillere sahip raflar kullanarak mağaza içerisine hareket katmak mümkündür. Aynı zamanda ahşaptan elde edilen tasarımlar hemen hemen her renk ile uyum sağlayabildiği için kullanımları oldukça kolaydır.

magaza-ici-dekorasyonda-ahsap-tasarim

Mağaza İçi Dekorasyonda Ahşap Tasarım için dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri ise, tasarımların mağazadaki ürünleri yerleştirmeye uygun olmalarıdır. Örneğin bir giyim mağazasında raflı değil blok şeklinde kullanılabilen tasarımlar kullanmak daha uygun olacaktır.

Ahşaptan elde edilen tasarımların kendilerini daha iyi gösterebilmesi için mağaza içi aydınlatması önemli bir detaydır. Tasarımın arkasına yerleştirilen led ışıklar, hem hoş bir görüntü elde edilmesini hem de tasarımların ve ürünlerin daha fazla kendilerini göstermesini sağlar. Ayrıca tavana sabitlenen büyük spot ışıklar sayesinde de mağaza içerisinde dekoratif bir görünüm elde edilebilir.

Ahşap tasarımları özellikle mağaza vitrinlerinde kullanmak, mağazayı ziyaret eden kişilerin sayısını arttıracaktır. Mağazadaki ürün skalasına uygun bir raf tasarımı ile mağaza vitrinine göz atan kişilerin mağazanın içerisine de girme isteğini de uyandıracaktır. Ahşap kütükler kullanarak da ilgi çekici vitrin dekorasyonları oluşturmak mümkün.

Ayrıca mağaza dışındaki tasarımların mağaza içerisinde de kullanıldığını kanıtlamak için, girişten itibaren duvarları ahşap bloklar ile kaplamak yerinde bir tercih olacaktır. Bu bloklarına üzerine mağazadaki ürünler ilgi çekici ve dekoratif biçimde yerleştirilebilir. Yine ahşaptan oluşturulan doğramalar kullanarak, tavanları ve duvarları süslemek mümkündür. Bir mağazada olmazsa olmaz aynaları da ahşap çerçeveler içerisine yerleştirerek sıcak bir ortam yaratılabilir.