Yapışkanlı Etiketler

Dış etmenlere karşı orta seviye dayanıklılık gösteren kromolüx etiket kuşe etiketin farklı bir versiyonudur. Ondan daha gösterişli bir görünüme sahiptir. Daha parlak ve pürüzsüzdür. Ribonlu baskıya uyumludur.

Ön yüzeyi parlak ve pürüzsüz kuşe kağıttan oluşmakta, arka yüzeyi parlak gümüş rengindedir. Kağıt etiketlerin yırtılma özelliğini taşımaktadır.Ribon baskısına uyumludur.

Zemin yüzeyi yaldızlı ve parlak altın rengine sahip gold kuşe etiket, ön yüzü itibariyle pürüzsüz kuşe kağıt özellikleri taşımaktadır. Diğer kağıt etiketlerde olduğu gibi bu etiket de yırtılma özelliği göstermekte dış faktörlere karşı orta düzeyde dirençlidir. Ribonla baskı alınmaktadır.

Etiketin ön yüzeyiyle taşıyıcı kağıdı arasında kendiliğinden yapışkanlı 3. bir kağıt bulunmaktadır. Taşıyıcı kağıttan sökülüp yüzeye uygulanılan etiket iki katlıdır, istenildiği taktirde ön yüzeyi tekrar sökülüp farklı bir alana yapıştırılabilir. Genellikle küçük boyutlu ve yuvarlaktır. Medikal alanlarda kullanılabilmektedir.

Dış etmenlere karşı dayanıklı yapıda olmayan termal etiketin plastik malzemeden oluşan katmanla desteklenmiş halidir.  Destekli etiket raf ve kullanım ömrü açısından termal etiketlerden daha uzun ömürlüdür.