Bing Arama Motoru Ve Yapay Zeka

Gelişen teknoloji ile internet hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Her türlü ihtiyaç duyulan bilgiye internet üzerinden arama motorları ile ulaşmak mümkün. Bing arama motoru oldukça geniş iletişim ağıyla beraber sizlere istediğiniz bilgilere ulaşma imkânı sağlıyor.

San Francisco’da düzenlenen söyleşi de Bing yeni özelliklerini duyurdu ve yapay zekâ kullanımının aktif hale geleceğini ve araştırmalarda yapay zekâdan kullanılacağı haberini kullanıcılarına ve dünyaya duyurdu. Yeni gelecek bu özellikle birlikte kullanıcılar aramak istedikleri bilgilere daha geniş bir bakış açısıyla ulaşabilecek ve bu bilgiyle doğru orantılı olacak şekilde benzer bilgi, fikir ve haberlere ulaşma imkânı sağlayacak.

Arama Sonuçlarının Daha Dengeli ve İstikrarlı Olması

Geçmişte yaptığınız aramalar ve görüntülediğiniz internet sayfalarına benzer içeriklerin karşınıza çıkmasına olanak sağlayacak olması, kullanıcıların bakış açılarına uygun olarak içerik sağlanacağını anlamına geliyor. Bing giderek gelişiyor ve kullanıcılarına en mükemmel hizmeti vermeyi hedefliyor.

Microsoft’un önemli isimlerinden Kurumsal Başkan yardımcısı Jordi Ribas, “En geniş içerikli, en uygun ve en güvenilir olan cevapları ve sonuçları bulabilmek istiyoruz, İnsanlar çoğu zaman matematiksel bir denklem olan bir şeyin ötesine geçen cevaplar ararlar. Bunun gibi düşünceleri çerçeveleyebilmek ve bunları dengeli ve objektif bir şekilde ifade edebilmek istiyoruz.” diyor ve hedefledikleri noktaya yaklaşmakta olduklarını bir anlamda gözler önüne seriyor.

Konuşma Robotu

Aynı zamanda yapay zekâ destekli konuşma robotu kullanıcının istekleri doğrultusunda yardımcı olacak ve bu özelliğin başlangıç noktası ise Microsoft’un Xiaoice ve Zo adlı sohbet botları bulunuyor. Bu robot sayesinde örneğin kullanıcı bir uçak acentasından bilet almak istediğinde, bu robot kullanıcıya biletle ilgili her türlü bilgiyi aktaracak ve kontrol etmesi gereken bilgileri kullanıcıyı sesli olarak uyarıp kontrol etmesine yardımcı olacak. Bing, daha akıllı arama sonuçları sunarken, internet üzerinden yapacağınız her türlü araştırmaya sizden farklı bakış açıları da sunacaktır.