Sosyal Medyada Çok Fazla Takip İyi Midir ?

Çok Takip İyi Midir ?

Sosyal Medyada Takipçi Sayısı

Günümüzde akıllı cihazlar artık hayatımızın bir parSosyal Medyada Çok Fazla Takip İyi Midir ?çası haline gelmiştir. Hemen herkes, elindeki telefondan internete bağlanarak insanlarla iletişime geçmekte, hızlıca bilgi edinebilmekte ve alışveriş yapabilmektedir. Ancak internet kullanımında en çok uğranan siteler, arama motorları dışarıda tutulursa; sosyal medya adını verdiğimiz sitelerdir. Facebook, instagram ve twitter gibi, kişisel bilgilerinizi paylaşarak arkadaşlarınızla aktif şekilde iletişime geçebildiğiniz bu siteler, beraberinde yeni kavramları da hayatımıza getirmiştir. Takipçi kavramı; sosyal medya sitelerinde hesabınızla ilgilenen ve paylaşımlarınızdan haberdar olmak isteyen kişi anlamına gelir.

 Takipçi Sayısı Ne Anlama Gelir?

Sosyal medya hesaplarında en büyük prestij şüphesiz takipçi sayısıdır. Bir hesabın ne kadar çok takipçisi varsa; o kadar kişi hesabın paylaşımlarını sürekli görüyor demektir. Bu da popülerlik anlamına gelir. Aynı şekilde sosyal medya hesabınızdan siz de diğer hesapları takip edebilir, ilginizi çeken konularda paylaşımlarda bulunan hesapları seçerek bu sitelerden yararlanabilirsiniz. Sosyal medyada vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız ve daha fazla şeyden haberdar olmak istiyorsanız çok takip iyi midir? Sorusuna evet cevabı verilebilir. Yani bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ana sayfanızda sık sık farklı paylaşımlar görmek istemiyorsanız daha az kişiyi takip ederek sadece ilgi alanlarınızla ya da görüşmek istediğiniz insanlarla iletişime geçebilirsiniz.

 İnternet Aleminde Bilinmesi Gereken Hileler

Sosyal medyada takipçi sayısının prestij anlamına gelmesiyle, bu sayının artırılması için farklı yöntemler de ortaya çıkmıştır. Bazı internet siteleri para karşılığı takipçi satışı yapmaktadır. Yine bazı uygulamalar, takipçi sayınızı artırabilmekte, paylaşımlarınıza gelen beğenileri otomatik olarak yüksek rakamlara ulaştırabilmektedir. Bir diğer yöntem de klasik ismiyle “takip edeni takip etmek” tir. Böylece hesaplar arasında bir takipleşme ağı kurulmuş, takipçi sayısının hızla artırılması ve daha fazla insanla etkileşime geçmek mümkün olmuştur.