Country Yemek Odaları

Son zamanlarda popülerliğini artıran Country ev dekorasyonu sade ve pastel tonlarının hâkim olduğu, sadeliğin ve yalınlığın ön planda olduğu bir tasarım biçimidir. Samimi, sıcak ve huzur veren bir enerjiye sahiptir. Mümkün olduğunca az eşya ile ferahlık ve genişlik hissini yaratmak çok önemlidir. Hemen hemen tüm mobilya firmaları country yatak odalarını ve country yemek odalarını satışa sunmuş bulunmaktadır.

country-yemek-odalari

Country ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Modern mobilyalar yerine eski yöresel evleri hatırlatan doğal mobilyalar tercih edilir. Özellikle ceviz ağacından yapılmış ve işlenmiş mobilyalar kullanılır. Yine aksesuar ve mobilya olarak seramik eşyalar tercih edilir. Hayalinizdeki country ev dekorasyonunu yapmak istediğinizde temel bir renk seçmelisiniz.

Bu beyaz, krem rengi ve ya açık bir renk olmalı. Bu temel renk mekânı geniş ve ferah gösterecektir. Temel renge uyumlu olacak bir kaç canlı renk ile yaratıcı kombineler yapabilirsiniz. Canlı renk seçimleri için çiçek renklerinden esinlenebilirsiniz. Unutmayın çok eşyanız olsa bile sadeliği kaybetmemelisiniz.

Country Yemek Odaları Nasıl Dekore Edilmelidir?

Yemek odası evin en gözde yerlerinden biridir. Ailenizi, sevdiklerinizi, dostlarınızı ağırladığınız, özel günleri paylaştığınız yaşam alanınızdır. Evin en geniş odasını yemek odası olarak tasarlamanız iyi bir başlangıç olacaktır. İkinci aşama seçeceğiniz duvar rengi ve o renge uyumlu sade mobilyalar olacaktır.

Duvar rengi olarak pastel renkler seçmelisiniz. Bu; açık yeşil, açık mavi ve toprak tonları olabilir. Mobilya için beyaz ve krem tonları Country tarzını yansıtmak için ideal olacaktır. Mümkünse doğal çerçeveli ayna kullanın.

Country Yemek Odası Mobilyalarını Nerede Bulunur?

Neredeyse hemen hemen her mağazada bulabilirsiniz. Mağazaların internet siteleri üzerinden araştırma yaparak hazır country yemek odası takımını sipariş verebilir ya da tek tek mobilyalar alarak siz kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz. Country ev dekorasyonu yaparken unutmamanız gereken en önemli üç nokta; sadelik, samimiyet ve ferahlıktır.