Dukan Diyeti Seyir Aşamasında Hangi Besinleri Tüketmeliyiz?

Dukan diyet programı protein ağırlıklı bir program olup, fazla olan kilolarınızı çabucak vermenizi sağlar. Bu programın asıl amacı, sizin sağlıklı olmanızı sağlamak ve olmanız gereken ağırlıkta kalarak, hayatınıza devam etmenizi sağlamak amacını taşımaktadır. Batılı ülkelerde, özellikle obezite ciddi bir problemdir ve insanların sadece sağlıklarını değil, hayatlarını bile tehdit eder duruma gelmiştir. Bu sorun sadece son birkaç senede oluşan bir problem değildir. Kökü çok eskilere dayanmaktadır.

Ünlü Fransız diyetisyen ve beslenme uzmanı olan Dr.Pierre Dukan da bu konuda senelerce araştırmalar yapmış ve klinik çalışmaları sonucunda da bu programı geliştirmiştir.

Protein içerikli bir beslenme programı olan, Dukan Diyetinin en önemli özelliği, sadece sizin kilo vermenizi sağlamaz. Aynı zamanda, vermiş olduğunuz bu kiloları geri almadan, olmanız gereken kiloda kalmanızı da sağlar. Çünkü, kilo veren kişilerin daha sonra yaşadıkları en büyük sorun; verdikleri kiloları hızlı bir şekilde geri alıyor olmalarıdır. Dukan Diyet programının ilk 2 aşamasında kilolarınızı hızlı bir şekilde verdikten sonra; son 2 aşamada artık mevcut formunuzu koruyacak alternatifleriniz vardır.

Dukan Diyeti Seyir Aşaması, bu programın 2.aşamasıdır. Bu aşamadaki beslenme programında, ilk aşamaya ek olarak sebzeleri ilave ediyoruz. Ancak sebzeleri tüketirken, nişastalı olmamasına özen göstermelisiniz. Patates, pirinç, enginar, bezelye, börülce, avakado ve mısır tüketilmemesi gereken besinlerin arasında yer almaktadır.