Kolay Bir Doğum İçin Hamilelik Yogası

Kolay Bir Doğum İçin Hamilelik Yogası

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra daha sağlıklı ir doğum süreci için fiziksel ve psikolojik anlamda buna hazır olmanız gerekir. Bu hazırlık sürecini en iyi şekilde gerçekleştirmek için ise yapılması gereken hamilelik döneminde Kolay Bir Doğum İçin Hamilelik Yogasıyoga yapmaktır. Hamilelik yogası anne ve bebek sağlığı için çok önemlidir. Hamile yogası gayet rahat bir yogadır. Tek yapmanız gereken belli bir zamanda hareketleri yapmaktır. Hamilelik döneminde düzenli olarak yapılan hamilelik yogası hem bebeğin hem de annenin sağlığı için faydalıdır.

Hamilelik döneminde yapılması gereken ilk hareket nefes alma verme işlemidir. Hamilelik döneminde doğru nefes alma hareketi hem bebek için hem de anne için çok önemlidir.

Eğer yapabilirseniz haftada iki kere yoga hareketleri yapılmalıdır. Bunun yanında 140 dakika kadar süre içinde yapılmalıdır.

Kolay bir doğum için hamilelik yogası

Yoga sayesinde doğum esnasında anne dayanıklı olmayı öğrenir. Buda doğum için çok faydalıdır. Hamilelik sürecinde yapılması gereken hamilelik yoga hareketleri ise, İlk başta annenin kendini zorlamadan bu hareketleri yapması çok önemlidir. Bu kesinlikle unutulmamalıdır. Anne adayının yoga zamanında yaması gereken hareketlerin asıl olanları ayakta durma, çömelme, yastık yardımı ile elleri yukarıda tutmadır. Bu hareketler sayesinde annenin direnci artar. Daha sonra yavaş hareketlerle bacakları açıp kapatma işlemi de aynı şekilde doğum kasılmaları için çok önemlidir.  Kolay Bir Doğum İçin Hamilelik YogasıHamilelik sürecinde yoga yapan bir anne çok dikkatli ve bilgili olmalıdır. Aksi taktirde yaptığı yanlış hareketler onun için sağlıklı olmayacaktır.

Hamile olan bir bayan için yürüyüş çok önemlidir. Akşam bir saat her zaman yürüyüş yapılmalıdır. Yoga yapmak beden ve ruhun bütünleşmesi olarak iyi bir çalışma olacaktır. Hamilelik döneminde yapılan bu yoga çalışmaları annenin duruş bozukluğunu giderdiği gibi hamilelik döneminde alınan kiloların verilmesine de yardımcı olur. Kesinlikle her hamile kadın hamilelik yogası yapmalıdır.