Masa Nasıl Toplanılır?

Evlerimizde yemek saati geldiğinde soframızın bizleri yemeğe davet edecek şıklıkta olmasını isteriz. Sofra kurmak basit bir iştir fakat gözümüze hitap etmesi, yemekten daha fazla keyif almamızı sağlayacaktır. Bunun için de bir takım unsurlara dikkat ederiz. Yiyecekleri şık tabaklara ya da kaplara koyarız. Tabakların, kaşıkların ve çatalların düzenli ve şık durmasına dikkat ederiz. Tüm bu detaylar keyifli bir yemek için gerekli etkenlerdir. Peki, tüm bunları uyguladıktan sonra yemek bitiminde masa nasıl toplanır?

masa nasıl toplanılır

Dikkat etmediğimiz ama önemli olan bu konuyla ilgili size birkaç püf noktası sunalım istedik. Yemek sonrasında, rehavet halinde masayı toplamaya herkes üşenir. Ama masa toplamanın da pratik yolları var. Öncelikle masadaki çatal, bıçak, kaşık gibi küçük parçalardan başlamamız işimizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra tabaklar ve büyük parçaları alabiliriz. Bu şekilde işimiz daha kolay bitecektir.

Önce küçük parçaları topladıktan sonra hızlı bir şekilde toplama işlemini bitirebiliriz. Yemek sonrasında masa toplamak herkesin üşendiği bir iştir. Hâlbuki ufak bir detay ile toplama işini kısa zamanda bitirebiliriz. Yemek sonrasında da sizlere yemeğin keyfini sürmek kalır.