Özgün Yazılım Nasıl Olmalıdır?

Özgün Yazılım Nasıl Olmalıdır?

Özgün yazılımın temelinde kendiniz emek vererek yapmanız gereken bazı işler vardır. Kendiniz kodlama öğrenerek aslında bu işin için büyük yol kat etmiş olursunuz. Tek başınıza öğrenmek size öğrenmeyi öğretir. Öğrenmeyi öğrenmek ne derseniz de tek olarak başka işleri kolaylıkla öğrenirsiniz ve bunu yaparken hiç zorlanmazsınız belki başka işlerde de özgünlük yakalarsınız.

İşin teknik kısmında ise daha önceki yapılmış yazılımlara benzemeyen veya tasarım olarak aynı şekilde benzemeyen yazılım özgün olur. Bu yazılımlarda genelde tutar ör; YouTube, Facebook, Twitter bu platformların tutmasını sağlayan da budur. Sakin yerlere gidip öncelikle algoritmada hangi dilleri kullanacağınızı seçin. Bu seçim çok önemlidir çünkü bir dille kodlayabildiğiniz nesneyi başka dilde aynı kolaylıkla bu nesneyi kodlayamayabilirsiniz.

Sonra tasarımda kullanacağınız renkleri seçin renkler yazılımınıza çekicilik kazandırır modern görünüm genelde daha çok insan çeker. Sonra bu yazılımla tasarımı nasıl birleştirmeyi düşünmeniz gerekiyor. Algoritmayla tasarımı birleştirmek büyük iş ister kendi özgünlük burada başlar web sitesiyse reklam yerlerini çok iyi seçmeniz gerekiyor. Eğer bilgisayar programıysa işlevsellik kazandırmak gerekiyor.

Özgün Yazılım Nasıl Olmalıdır?

 İŞLEVSELLİK

Bilgisayar programında başta düşündüğünüz işi iyi seçmişseniz bu size bu kısımda büyük yardımı dokunacaktır. Seçtiğiniz işin bütün püf noktalarını düşünüp yazılıma en önemliden daha az önemliye doğru ilerletin bu önem sırasını işinize göre sağdan sola veya yukarıdan aşağıya doğru dizin. Bu ilk görünümde insanlara programınızın işlevsel olduğunu gösterir.

Kısacası bunlar size püf noktalar olarak kalsın asıl olan sizin düşündükleriniz zaten bütün şeyleri söyleseydim özgün yazılım olmazdı asıl olay bilmeyip öğrenmekte başta da dediğim gibi öğrenmeyi öğrenmeniz lazım ki bütün işlerinizde bu yöntemi kullanıp başarılı olursunuz. Temennim okullarda da öğrenmeyi öğretseler aslında İngilizce, Türkçe dersleri vs. daha kolay öğrenilebilir.