CANON EOS 6D

Her anınızın değerini bilin çok duyduğumuz bir sözdür fakat nasıl olacak. Canon 1937 yılında kurulduğundan itibaren elinden geldiğince geçtiğimiz her anı bize hatırlatmak için çalışmış olan güçlü bir Japon şirketidir. İlk olarak optik ürünleri üretmekte olan Canon daha sonraki senelerde ürettiği fotoğraf makineleri ile aşina olduğumuz bir isim olmaya başladı. Canon hakkında daha fazla söze gerek olduğunu sanmıyorum.

Canon Eos 6D modeli bu konuda Canon ismini insanlara daha da sevdirmiş bir makinedir. Yüksek çözünürlüklü çekim özelliği hızlı fotoğraflama ve yüksek kalitedeki ekran özelliği ile onu size tanıtmak istiyorum. Canon Eos 6D ye herkesin en çok merak ettiği konu ile başlayalım çözünürlüğü 22,1 MP doğal çözünürlüğüne baktığımızda 5760 x 3840 olduğunu görüyoruz. Klasmanını merak edenler için Pro DSLR. Sensör tipi CMOS ve sensör boyutu da 36 x 24 mm Full Frame. 51,200 ISO kullanıyor. Sensör temizleme özelliğine de sahip. Ekran boyutu 3 inç fotoğrafları çekerken bile nasıl olacağını o anda görebileceksiniz. Video kalitesine geçelim 1080p çekim özelliğine sahip ve 30 fps. Açılış süresi çok kısa sadece 100 Ms , Shutter gecikmesine baktığımızda ise 144 Ms gibi çok kısa sürelerle karşılaşıyoruz. Pil ömrü ise asla sizi yarı yolda bırakmaz 980 shots yani neredeyse 1000 fotoğraf çekmeden sizden ayrılmaz.

Özelliklerini anlattıkça bitiremeyeceğim bu güzel Canon Eos 6D ye 4.200 TL ye sahip olabilirsiniz. Onunla her anınız çok daha canlı olacaktır. Almak için beklemek, sevdiğiniz anları kaçırmanıza sebep olabilir.