HP hx2490

Dünyaca ünlü bilgisayar devi olan HP’nin, bir mikro bilgisayar niteliği taşıyan mobil bilgisayar ya da el terminali denilen alanda da ürettiği pek çok model mevcuttur. HP’nin tescillenmiş kalite ve tecrübesi ile güvenle kullanabileceğiniz bu modellerden biri de HP hx2490 modelidir.

HP hx2490 modeli, aynı zamanda bir avuç içi bilgisayarıdır. İçinde not alma, mesaj yollama, excell, power point, takvim, görev yöneticisi gibi bazı Microsoft programlarını destekleyen bir iç teknik donanıma sahiptir. Cihaz Windows Mobile 5.0 işletim sistemli ve Intel PXA270 işlemci ile hızlı ve düzenli bir veri akışı sağlar. 192 Mb RAM dahili, 64 Mb harici hafızası ile veri saklama ve depolama görevini eksiksiz yerine getirir. Geniş ekran ve gelişmiş ekran çözünürlüğü ile en iyi görüntü kalitesini sunan HP hx2490 el terminali, WLAN, USB, Bluetooth ve RS232 bağlantı ağlarıyla kesintisiz iletişim ve haberleşmeye olanak sağlamaktadır.

Ayrıca HP hx2490 el terminali, uzun batarya ömrü ile saatlerce işlem yapmaya uygun olarak üretilmiştir. Katlanabilir bir klavye ile klavye desteği sağlanabilen cihaz, şık ve ergonomik tasarımı ile opsiyonel bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.