Motorola El Terminali Tc55

Saha çalışmaları için tasarlanmış olan motorola tc 55 hafif ve sağlam yapısı ile bir çok firmanın ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Piyasada bulunan çeşitli modeller arasında motorola tc55 en iyi seçimlerden biri olmasının başlıca sebebi android işletim sistemine sahip olmasıdır. Windows mobile tabanlı işletim sistemlerine nazaran çok daha iyi performans ve yönetim imkanı sunan android platformu yeni nesil el terminali pazarında olmazsa olmazlardan.

Kurumsal ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde tasarlanan yeni nesil el terminalleri; gövde dayanıklılığı (IP67), ekran dayanıklılığı (Gorilla Glass 2), ses kalitesi (ön taraf 2 adet hoparlör), şarj süresi (hızlı şarj), batarya (3000 miliamper) süresi gibi kritik ihtiyaçlara da cevap verebilecek seviyede olmalıdır. Ek olarak cihazın yanında sunulan aksesuarlarında en az cihaz kadar kullanışlı olması önemli bir etkendir. Tc55 için çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır. Araç şarj kiti, çoklu şarj ünitesi, kapak koruyucu bunlardan sadece bir kaçı olarak örneklendirilebilir. Tüm aksesuarları görmek için aşağıdaki adresi kontrol edebilirsiniz.

El Terminali Sadece Bilgisayar Mıdır?

El terminali denildiğinde sadece mini bir bilgisayar anlamak yanlış olacaktır. Zira Tc55 bünyesinde bir bilgisayardan çok daha fazlasını barındırmaktadır. Bas konuş, telefon, kamera, radyo gibi özellikleriyle piyasa da yer alan akıllı telefonlardan geri kalmamaktadır. Ek olarak bir laptopı cebinizde taşıyamazken el terminalini çok rahat bir şekilde cebinizde taşıyabilir, dokunmatik ekran özelliği sayesinde hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

El Terminali Yönetim Konusunun Etkileri Nelerdir?

Özellikle büyük ve orta ölçekli firmaların el terminallerinin yönetimi konusunda çok hassas olmalarından dolayı android tabanlı el terminalleri daha da önem arz etmektedir. Çeşitli terminal yönetim programlarıyla satın aldıkları terminalleri kolay ve hızlı yönetmek her firmanın isteği olacaktır. TC55 android yapısı ve bünyesinde barındırdığı 3G ve 4,5G özellikleri sayesinde bu isteğe kolaylıkla uyum sağlayabilecek yapıdadır. GPS desteğinin olması da uzaktan cihaz takip işlemleri için olmazsa olmazlardandır ve yönetim programlarının tümünde bu desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Wifi özelliği sayesinde etrafta bulunan tüm kablosuz ağlara bağlanabilmesi ile yönetim sistemine hızlı bir şekilde kaydedilip, işleme alınabilmektedir.

TC55’in Ekran Boyutu ve Teknik Özellikleri Nedir?

İşlemci
Çift çekirdekli 1.5 Ghz
Hafıza
1 Gb Ram & 8 Gb Rom
Ekran
480 x 800 WVGA 4.3 inç
Bağlantı Tipi
Bluetooth, Wlan, Wwan, Gps, A-Gps
İşletim Sistemi
Android 4.1.2
Kamera
8 Mega Piksel
Ağırlık 
220 gram
Çalışma Isısı
-10°C – +50°C
Düşme Seviyesi
1.2 metre
Tuş Takımı
Ekran Klavyesi
Boyutlar
69mmx137mmx5.9mm