Tarçın İle Mum Süsleme

Tarçın İle Mum Süsleme

Güzel yemek masanızın üzerinde duracak harika mumlar arıyorsanız, dekorasyon mağazalarına giderek o kadar para harcamak yerine, evde kendi mumunuz ile harikalar yaratabilirsiniz Evinizin her yerinde kullanabileceğiniz bu güzel dekoratif ve gösterişli mumları yapmak zor olmayacaktır.

Tarçın ile mum süsleme için hangi nesnelere ihtiyacınız olacak?

1-) Kalın güzel beyaz mumlarTarçın İle Mum Süsleme

2-) Güzel kokulu çubuk tarçın

3-) Sert kalın ip

4-) Normal boyutlu lastik

Peki Yapım aşaması nasıl olması gereklidir?

Şimdi Sıra geldi mum yapımının İlk aşaması olan lastiği muma geçirin.

Daha sonra ki aşamamız ise lastiklerin arasına ilk önce çubuk tarçını diziniz.

Güzel Kokulu Çubuk tarçını, mumun etrafını dikkat ederek tamamen kaplayacak şekilde dizilmelidir.

Sonra ki yapım aşaması ise elimizde ki sert kalın ip ile mumun güzelce etrafını birkaç defa dolayın. Böylelikle lastiklerin yarattığı o zayıf görüntüyü de saklamış olacaksınız. İp ile mumu 4-5 defa sardıktan sonra ipi sıkıca bağlayıp ucunu makas yardımıyla kesiniz.

İnanılmaz bir görünüme sahip olmak için isterseniz kurdele yardımı ile fiyonk yapabilirsiniz. Ya da isterseniz diğer yöntem ise fiyongu ip ile de yapabilir ve çok güzel bir görünüm yaratabilirsiniz.

Birkaç farklı yöntem ile muma aynı işlemi yaptıktan sonra, mumlarımızı masa süslemelerinde kullanmak ve şık görünüşlü olmasını istiyorsanız porselen gibi şık görünüşlü ve ince uzun bir tabağın üzerine mumları koyunuz ve tabak süslemelerinde ceviz, kestane gibi malzemeler yardımıyla süsleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yemek saati geldiği zaman masaya oturduğunuz andan itibaren güzel kokuların burnumuza nefis kokusu ve harika bir atmosfer meydana gelecektir. Güzel Kokular yayıldıkça tarçının o mükemmel kokusu etrafa yayılacaktır.

Dekoratif görünüşlü harika ürünleri, masa dolap süslemesinin yanın sıra, evin kiler gibi dolap gözlerinde konsolun üstünde ya da misafir odasında zemin yapılı süslemelerinde kullanılmaya uygundur. Eğer ki isterseniz Çubuk tarçın yerine daha farklı ve gösterişli malzemeler ile de keyfinizce süslemeler yapabilirsiniz.